قم، خیابان امام، بعد از میدان امام، جنب 16 متری چمران، پلاک 127، ساختمان میهن تصفیه

025-3670-9398

info@mihantasfieh.com
EN | AR

تامین آب شرب هرمزگان از دریا - شرکت میهن تصفیه

شرکت میهن تصفیه مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم های اسمز معکوس

Card image

تامین آب شرب هرمزگان از دریا

وزیر نیرو گفت: تامین آب شرب به عنوان اولویت نخست وزارت نیرومحسوب می شود و ما باید راهکاری مناسب و صحیح برای شرایط موجود بیندیشیم.

رضا اردکانیان امروز در جلسه شورای اداری شهرستان میناب با اعلام این مطلب افزود: امسال خشک ترین سال طی ۵۰ سال گذشته بوده و طبیعتا این موضوع اثرات منفی خود را نشان خواهد داد.

وزیر نیرو تاکید کرد: در وضعیت کنونی رویکرد برنامه های ما سازگاری با کم آبی است نه مقابله با خشکسالی؛ زیرا خشکسالی در سرزمین ما نهادینه شده و ناچاریم بپذیریم که ایران کشوری خشک و کم بارش است.

وی افزود: تامین آب شرب به عنوان اولویت نخست وزارت نیرو محسوب می شود و ما باید راهکاری مناسب و صحیح برای شرایط موجود بیندیشیم.

اردکانیان اعلام کرد: منطقه شرق استان هرمزگان جایگاه ویژه ای برای ما دارد و هم‌اکنون ۴ طرح بزرگ آب و برق در این استان همچون سد و نیروگاه در دست اجرا یا آماده افتتاح است.

وی تصریح کرد: ما دغدغه های مردم منطقه میناب و رودان در رابطه با افت سفره‌های زیرزمینی و منابع آبی را به حق می دانیم و به همین دلیل تمام تلاش ما این است که بخش اعظم آب شرب استان هرمزگان را با شیرین‌سازی آب دریا از طریق احداث آب شیرین‌کن تامین کنیم.

به گفته وزیر نیرو، راه اندازی آب‌شیرین‌کن بندرعباس باعث خواهد شد که استفاده از حجم آب سد استقلال میناب و ظرفیت آب دشت میناب کاهش یابد.

درخواست مشاوره

بازدید کننده محترم: جهت دریافت رایگان خدمات مشاوره کارشناسان از طریق ثبت نام در فرم روبرو اقدام فرمایید.