قم، خیابان امام، بعد از میدان امام، جنب 16 متری چمران، پلاک 127، ساختمان میهن تصفیه

025-3670-9398

info@mihantasfieh.com
EN | AR

آب شرب و اهمیت تصفیه آب - شرکت میهن تصفیه

شرکت میهن تصفیه مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم های اسمز معکوس

Card image

آب شرب و اهمیت تصفیه آب

آب شرب و اهمیت تصفیه آن
همانطور که می دانید آب بیش از سه چهارم سطح کره زمین را پوشانده است. ۲/۹۷ درصد از آب های موجود در این سیاره در اقیانوس ها و دریاها انباشته شده اند، لیکن تنها حدود ۸/۲ درصد از آب های موجود قابل شرب می باشد.

میزان قابل توجهی از تمام آب های سطح کره زمین به صورت مناطق قطبی، یخچال های طبیعی، رطوبت هوا و خاک می باشد که عملاً غیرقابل دسترسی است و تنها ۶۲/۰ درصد از آن در رودخانه ها جاری بوده و یا بصورت دریاچه های آب شیرین و منابع زیرزمینی قرار گرفته اند و انسان ها آب شرب خود را از این منابع تأمین می نماید.

دردنیای امروزی برای همه انرژی های موجود جایگزین وجود دارد که می توان با پیشرفت علم و تکنولوژی به آن دست یافت ولی در صورت کاهش منابع آب های زیرزمینی هیچ جایگزینی برای آن نمی توان یافت و این مساله که بیش از 70 درصد حجم بدن موجودات زنده را آب به خود اختصاص داده نشان ازاهمیت ویژه و بالای این نعمت خدادادی دارد و باید در بهینه سازی مصرف آب پیش از گذشته توجه نموده که در آینده زندگی بشر به خطر نیفتد.
بر اساس محاسبات انجام شده، میانگین مصرف آب برای هر نفر در روز ۳۰۰ لیتر می­باشد اما تنها ۲ لیتر از آن برای مصرف خوراکی استفاده می­شود. با توجه به اینکه تصفیه کامل آب نیازمند فناوری پیچیده و گران قیمت است بنابراین در حجم بالا برای دولتها مقرون به صرفه و منطقی نیست، لذا امروزه در اکثر کشورها و از جمله کشور ما، برای تامین آب شرب و ضدعفونی کردن آب، تنها از روش کلرزنی استفاده می­شود و این درحالی است که معضل آلاینده­ های محلول در آب همچون فلزات سنگین و غیره هنوز بلاتکلیف است وهمین آلاینده های تصفیه نشده زمینه بروز بسیاری از بیماری­های مزمن گردیده است.


 آب حاوی محلول نمک ها و فلزات زیان آور، که میزان آن با: Electrical Conductivity, TDSTotal Dissolved Solids، مشخص می گردد، متابولیسم سلولی و سوخت و ساز سلول های بدن انسان را تحت تأثیر قرار می دهد و در رسیدن غذا و اکسیژن کافی به نسوج و بافت های بدن اختلال ایجاد می نماید. این اختلال به صورت خستگی مفرط، ناراحتی های پوستی، ضعف در عضلات بدن، سردرد و … ظاهر می گردد. مواد زائد آب در سیستم گردش خون به صورت رسوباتی در جداره رگ ها باقی می مانند و موجب تصلب شرائین، فشار خون، کاهش کارائی کلیه ها و کاهش ترشحات مفید غده های بدن و نهایتاً سکته های قلبی، مغزی و سایر عوارض خطرناک می شود.

مصرف آب آلوده نه تنها تاثیری بر سلامت فردی نداشته بلکه می تواند زندگی او را با خطر ابتلا به بیماری مواجه کند.
نوشیدن مقدار زیادی آب به شادابی و تمیز شدن پوست کمک می کند.آب برای آبدار شدن سلول ها و دفع مواد سمی و تامین مواد مغذی در پوست، نقش مهمی را ایفا می کند و آب به طور طبیعی باعث مرطوب شدن پوست و شکل گیری سلولهای مناسب در زیر لایه های پوست می شود که این امر موجب داشتن ظاهر سالم و درخشان می شود.آب در فرایند هضم و جلوگیری از یبوست نقش آفرین است.آب روش اولیه حمل و نقل برای تمام مواد مغذی در بدن است و برای گردش مناسب این مواد در بدن لازم است.

کارشناسان معتقدند که آبی که خود حاوی آلودگی و ناخالصی است نمی تواند پوست بدن را به طور کامل از آلودگی ها پاک کند و درواقع هرچقدر آب پاکیزه تر باشد، پوست را پاکیزه تر و شاداب تر خواهد کرد.

دستگاه های تصفیه آب، ناخالصی هایی از قبیل کلر و فلزات سنگین را از آب جدا می کنند. کارشناسان سلامت و بهداشت پوست معتقدند آب سبک و عاری از ناخالصی ها، نه تنها پوست بدن را تمیز تر می کند، بلکه شادابی و طراوت آن را بیشتر می کند.

ضررهای ناشی از آب اسیدی (آب آلوده)

 •  آسیب های قلبی و عروقی از جمله سفتی عروق خونی
 •  کاهش اکسیژن رگ ها
 •  افزایش وزن ، چاقی و دیابت
 •  ایجاد سنگ کلیه
 •  افزایش رادیکالهای آزاد (جهش سرطانی)
 •  پیری زودرس
 •  ضعف و شکنندگی استخوانها
 •  درد عضلات و افزایش اسیدلاکتیک
 •  کاهش انرژی و خستگی مزمن
 •  افزایش فشار خون
 •  بیماریهای پوستی ، زبر و خشن شدن پوست
 •  پوسیدگی دندان ها و ایجاد زردی دندان در کودکان
 •  بیماری گوارشی از جمله رفلاکس معده

استفاده از دستگاههای تصفیه آب شرکت میهن تصفیه که بیش از یک دهه در واردات معتبرترین برندهای جهانی و با استانداردهای بین المللی تجربه دارد، این اطمینان را به مشتریان محترم می دهد که با کیفیت ترین محصول را از ما تهیه نموده اند.
فروش دستگاه های تصفیه آب صنعتی ،نیمه صنعتی و خانگی

درخواست مشاوره

بازدید کننده محترم: جهت دریافت رایگان خدمات مشاوره کارشناسان از طریق ثبت نام در فرم روبرو اقدام فرمایید.